provigil online pharmacy buy provigil without prescription buy priligy cheap priligy for sale buy acai berry cheap online acai berry online no prescription order celebrex online mastercard celebrex for sale buy zithromax tablet zithromax online pharmacy order accutane overnight accutane for sale zithromax zithromax buy zithromax online without prescription

Sheboygan Calendar

SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday

28

29

30

1
3:30 pm Mead Library Bylaws-Library Board Room
5:15 pm Mayor's International - 3rd Floor Conference Rm., City Hall
1:00 pm Fire Academy Set-up

 

Set up for academy in PM

Instructor
Station 3

4
5
4:30 pm Historic Preservation/Housing Authority-City Dev Conf Rm
5:00 pm Sheboygan Transit-3rd fl conf rm
6:00 pm Common Council - 3rd Floor Council Chambers - City Hall
9:00 am Fire Academy

Instructor
Station 3

4:15 pm Board of Marina Park & Forestry King Park
9:00 am Jackson

 

2nd Grade – Plan to Escape – 2 classes

Location
Computer lab if available

Instructor
Station 5

10:00 am Jackson

 

2nd Grade – Plan to Escape – 1 class

Location
Computer lab if available

Instructor
Station 5

1:00 pm Christ Child

 

2nd Grade – Plan To Escape

Instructor
Station 2

9:00 am Grant

 

4th Grade – Survive Alive – 1 class

FYI – 96 total students, school ends @ 3PM

You can continue past 11AM to get students through

Location
Circle driveway by main entrance east side

Instructor
Station 3

10:00 am Grant

 

4th Grade – Survive Alive – 1 class

Location
Circle driveway by main entrance east side

Instructor
Station 3

12:45 pm Longfellow

 

2nd Grade – Plan to Escape – 2 classes

Location
Computer lab if available

Instructor
Station 2

1:00 pm Grant

 

4th Grade – Survive Alive – 1 class

Location
Circle driveway by main entrance east side

Instructor
Station 3

1:45 pm Longfellow

 

2nd Grade – Plan to Escape – 2 classes

 

Location
Computer lab if available

Instructor
Station 2

2:00 pm Grant

 

 

4th Grade – Survive Alive – 1 class

Location
Circle driveway by main entrance east side

Instructor
Station 3

9:00 am Grant

 

2nd Grade – Plan to Escape – 2 classes

Location
Computer lab if available

Instructor
Station 1

9:00 am Pigeon River

 

4th Grade – Survive Alive – 1 class

TOTAL of 27 students

Location
Outside the office area in the bus lane

Instructor
Station 3

10:00 am Grant

 

2nd Grade – Plan to Escape – 2 classes

 

Location
Computer lab if available

Instructor
Station 1

10:00 am Pigeon River

 

4th Grade – Survive Alive – 1 class

TOTAL of 27 students

FYI – Recess @ Noon

 

Location
Outside the office area in the bus lane

Instructor
Station 3

1:00 pm ESAA

 

4th Grade – Survive Alive – 1 class

Location
3508 N 21 St

Instructor
Station 3

1:00 pm Trinity

 

2nd Grade – Plan to Escape

Instructor
Station 1

2:00 pm ESAA

 

 

4th Grade – Survive Alive – 1 class

Location
3508 N 21 St

Instructor
Station 3

11
12
9:00 am Wilson

 

4th Grade – Survive Alive – 1 class of 28 students

Location
Classroom 207 & Circle driveway

Instructor
Station 3

9:30 am James Madison

 

2nd Grade – Plan to Escape – 2 classes

 

Location
Computer lab if available

Instructor
Station 2

10:00 am Wilson

 

4th Grade – Survive Alive – 1 class of 29 students

Location
Classroom 207 & Circle driveway

Instructor
Station 3

10:30 am James Madison

 

2nd Grade – Plan to Escape – 1 class

Location
Computer lab if available

Instructor
Station 2

1:00 pm Wilson

 

4th Grade – Survive Alive – 1 class of 28 students

Location
Classroom 207 & Circle driveway

Instructor
Station 3

2:00 pm Pigeon River

 

2nd Grade – Plan to Escape – 2 classes

 

Location
Computer lab if available

Instructor
Station 4

2:00 pm Wilson

 

4th Grade – Survive Alive – 1 class

School ends at 3PM

Location
Classroom 207 & Circle driveway

Instructor
Station 3

4:00 pm Architectural Review - 3rd floor conference rm. - City Hall
4:30 pm Salaries & Grievances - 2nd floor conference rm. - City Hall
9:00 am Sheridan

 

2nd Grade – Plan to Escape – 2 classes

Location
Computer lab if available

Instructor
Station 1

9:00 am Jefferson

 

4th Grade – Survive Alive – 1 class

Location
N 15 Street

Instructor
Station 3

10:00 am Jefferson

 

4th Grade – Survive Alive – 1 class

Location
N 15 Street

Instructor
Station 3

10:00 am Sheridan

 

2nd Grade – Plan to Escape – 1 class

Location
Computer lab if available

Instructor
Station 1

1:00 pm Jefferson

 

4th Grade – Survive Alive – 1 class

Location
N 15 Street

Instructor
Station 3

1:15 pm Cooper

 

2nd Grade – Plan to Escape – 2 classes

Location
Computer lab if available

Instructor
Station 4

2:00 pm Law and Licensing - 3rd floor conference rm. - City Hall
4:00 pm City Plan Commission - 3rd floor conference rm. - City Hall
5:30 pm Public Works - Training Rm., 2026 New Jersey Ave.
7:30 am Redevelopment Authority - 3rd floor Atty's office - City Hall
9:00 am Bethlehem

 

4th Grade – Survive Alive

Instructor
Station 3

9:00 am Leadership Academy

 

2nd Grade – Plan To Escape

Instructor
Station 1

1:00 pm St Elizabeth Ann Seton

 

2nd Grade – Plan to Escape

Location
Computer lab if available

Instructor
Station 1

5:15 pm Bd. of Appeals - 3rd floor conference rm. - City Hall
9:00 am Wilson

 

2nd Grade – Plan to Escape – 2 classes

Location
Computer lab if available

Instructor
Station 2

10:00 am Longfellow

 

4th Grade – Survive Alive – 1 class

Location
Circle driveway

Instructor
Station 3

10:00 am Wilson

 

2nd Grade – Plan to Escape – 2 classes

Location
Computer lab if available

Instructor
Station 2

11:00 am Longfellow

 

4th Grade – Survive Alive – 1 class

Location
Circle driveway

Instructor
Station 3

1:00 pm Bethlehem

 

2nd Grade – Plan To Escape

Location
Computer lab if available

Instructor
Station 2

1:00 pm Longfellow

 

4th Grade – Survive Alive – 1 class

Location
Circle driveway

Instructor
Station 3

9:00 am Jackson

 

4th Grade Survive Alive – 1 class

Location
Cafeteria

Instructor
Station 3

10:00 am Jackson

 

4th Grade Survive Alive – 1 class

Location
Cafeteria

Instructor
Station 3

1:00 pm Jefferson

 

2nd Grade – Plan to Escape – 2 classes

Location
Computer lab if available

Instructor
Station 1

1:00 pm Jackson

 

4th Grade Survive Alive – 1 class

Location
Cafeteria

Instructor
Station 3

2:00 pm Jefferson

 

2nd Grade – Plan to Escape – 2 classes

Location
Computer lab if available

Instructor
Station 1

18
19
9:00 am Sheridan

 

4th Grade – Survive Alive – 1 class

Instructor
Station 3

10:00 am Sheridan

 

4th Grade – Survive Alive – 1 class

Instructor
Station 3

1:00 pm Cooper

 

4th Grade – Surive Alive – 1 class of 23

School ends at 3:00PM

 

Location
Cooper Ave by flag pole area

Instructor
Station 3

2:00 pm Bd. of Police and Fire Commissioners - Police Dept., 1315 N. 23rd St.
2:00 pm Cooper

 

4th Grade – Surive Alive – 1 class of 21

School ends at 3:00PM

Location
Cooper Ave by flag pole area

Instructor
Station 3

4:00 pm Bd. of Water Commissioners - Water Utility conference rm.
6:00 pm Common Council - 3rd floor Council Chambers - City Hall
10:00 am Christ Child

 

4th Grade – Survive Alive

Instructor
Station 3

1:00 pm James Madison

 

4th Grade – Survive Alive – 1 class

 

TOTAL OF 28 STUDENTS

Instructor
Station 3

2:00 pm James Madison

 

4th Grade – Survive Alive – 1 class

 

TOTAL OF 29 STUDENTS - School ends at 3:45PM

Instructor
Station 3

5:00 pm Transit Commission - 3rd floor conference rm. - City Hall
9:00 am Leadership Academy

 

4th Grade – Survive Alive

Instructor
Station 3

1:00 pm St Elizabeth Ann Seton

 

4th Grade – Survive Alive

Instructor
Station 3

5:00 pm Bd. of Contractors Examiners - 1st floor conference rm. - City Hall
9:00 am Trinity

 

4th Grade – Survive Alive

Instructor
Station 3

2:45 pm Library Finance - Library Bd. rm. - basement
3:45 pm Library Bd. of Trustees - Library Loft
24
25
26
27
5:30 pm Public Works - 2026 New Jersey Ave. Training Rm.
29
30
31

1

Leave a Reply